مراقبت از پوست

آیا روغن کرچک برای رشد مژه مناسب است؟

روغن کرچک معمولا برای جلوگیری از ریزش موی سر استفاده می‌شود. اما شواهد تجربی نشان می‌دهد روغن کرچک برای رشد مژه نیز، بسیار مناسب است.

روغن کرچک برای رشد مژه و یا موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد  معتقدند استفاده از روغن کرچک یک روش عالی برای افزایش رشد مژه‌ها و یا موها است. این افراد معتقدند اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک فواید فراوانی برای بدن و به خصوص برای پوست دارد. مشاهدات تجربی نشان می‌دهد برخی از افراد بعد از استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه ‌های خود شاهد مژه‌های ضخیم و پرپشت بوده‌اند. در این مطلب از زیباشین قصد داریم که صحت و درستی این موضوع را بررسی کنیم. پس با ما همراه شوید.

فواید روغن کرچک

از گذشته تاکنون از روغن کرچک برای درمان مشکلات گوارشی و به عنوان ملین استفاده می‌کنند. اما بسیاری از افرد در سراسر درنیا از این روغن برای درمان مشکلات پوستی مانند رفع آکنه و  التهاب و کاهش چین و چروک روی پوست و درمان لکه‌های پوستی ناشی از افزایش سن استفاده می‌کنند.

این روغن در ترکیب بسیاری از محصولات مخصوص پوست نیز یافت می‌شود. چرا که روغن کرچک رطوبت مورد نیاز پوست را بدون عوارض جانبی تامین می‌کند.

علت ایجاد شدن جوش چرکی را بدانید و روش‌های موثر درمان آن را یاد بگیرید.

روغن کرچک معمولا برای جلوگیری از ریزش موی سر استفاده می‌شود. اما شواهد تجربی نشان می‌دهد روغن کرچک برای رشد مژه نیز، بسیار مناسب است. از گذشته تاکنون از روغن کرچک برای درمان مشکلات گوارشی و به عنوان ملین استفاده می‌کنند. اما بسیاری از افرد در سراسر درنیا از این روغن برای درمان مشکلات پوستی مانند رفع آکنه و  التهاب و کاهش چین و چروک روی پوست و درمان لکه‌های پوستی ناشی از افزایش سن استفاده می‌کنند.

از گذشته تاکنون از روغن کرچک برای درمان مشکلات گوارشی و به عنوان ملین استفاده می‌کنند. اما بسیاری از افرد در سراسر درنیا از این روغن برای درمان مشکلات پوستی مانند رفع آکنه و  التهاب و کاهش چین و چروک روی پوست و درمان لکه‌های پوستی ناشی از افزایش سن استفاده می‌کنند. روغن کرچک برای رشد مژه هم استفاده میشود.

آیا استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه مفید است؟

شواهد علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. اما دانشمندان معتقدند ریسینولئیک اسید موجود در روغن کرچک به طور موثری از ریزش موها جلوگیری می‌کند. این اسید چرب با مهار هورمونی‌های که باعث ریزش موها می‌شود می‌تواند از ریزش آن‌ها جلوگیری کند. با این حال برای اثبات دقیق تاثیر روغن کرچک برای رشد مژه‌ها دانشمندان به تحقیقات بیشتری نیاز دارند.

روش استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه‌

پیش از استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه ابتدا بهتر است به دنبال روغن اصل باشید؛ در غیر این صورت ممکن است با مشکلات جدی مواجه شوید.

یک روز قبل از استفاده از روغن کرچک، ابتدا مقداری از آن را روی یک نقطه از پوست خود مانند آرنج دست امتحان کنید. در صورتی که با واکنش‌های آلرژیک مانند خارش و یا سوزش و نیز قرمزی پوست مواجه نشوید می‌توانید از روغن استفاده کنید.

بهترین زمان برای استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه ، شب‌ها و قبل از خواب است.

برای رشد مژه ها با روغن کرچک روش زیر را دنبال کنید

  • ابتدا مطمئن شوید مژه‌ها پاک و عاری از هرگونه مواد آرایشی است.
  • با استفاده از یک گوش پاک کن مقداری کمی از روغن کرچک را بردارید.
  • سپس گوش پاک کن آغشته به روغن را به آرامی روی خط مژه‌های خود بکشید. مراقب باشید روغن وارد چشم‌ها نشود. (در صورت ورود روغن به چشم، چشم‌ها به شدت آسیب می‌بیند. اگر روغن کرچک وارد چشم شد، سریعا آن را با آب بشویید)
  • اجازه دهید روغن شب تا صبح روی مژه‌ها بماند. صبح روغن را با آب و یا چشم پاک کن مناسب نیز بشویید.
یک روز قبل از استفاده از روغن کرچک، ابتدا مقداری از آن را روی یک نقطه از پوست خود مانند آرنج دست امتحان کنید. در صورتی که با واکنش‌های آلرژیک مانند خارش و یا سوزش و نیز قرمزی پوست مواجه نشوید می‌توانید از روغن استفاده کنید بهترین زمان برای استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه ، شب‌ها و قبل از خواب است.

یک روز قبل از استفاده از روغن کرچک، ابتدا مقداری از آن را روی یک نقطه از پوست خود مانند آرنج دست امتحان کنید. در صورتی که با واکنش‌های آلرژیک مانند خارش و یا سوزش و نیز قرمزی پوست مواجه نشوید می‌توانید از روغن استفاده کنید بهترین زمان برای استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه ، شب‌ها و قبل از خواب است.

در صورت استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه ها به نکات زیر توجه کنید

حین استفاده از روغن مراقب باشید روغن به درون چشم نفوذ نکند. در صورت ورود روغن به چشم آن را با آب بشویید.

به طور کلی روغن کرچک عوارض جانبی ندارد. با این حال ممکن است این روغن در برخی از افراد باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از استفاده مقداری از آن را روی پوست دست خود امتحان و بررسی کنید.

کلام پایانی

امروزه محصولاتی زیادی برای افزایش رشد مژه‌ها وجود دارد. با این حال برخی از افراد ترجیح می‌دهند با استفاده از روش‌های خانگی و محصولات گیاهی مژه‌های خود را پرپشت کنند. روغن کرچک معمولا برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود. شواهد تجربی نشان می‌دهد این روغن برای رشد مژه‌ها مناسب است. با این حال توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از هرگونه آسیب پیش از استفاده از این روغن با پزشک خود مشورت کرده و یا حتما قبل از استفاده مقداری از آن را روی پوست دست تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *