مراقبت از پوست

آمبره مو و نحوه انجام آن در خانه

تصویر آمبره مو

درست است که سلامت و شادابی مو تاثیر بسیار زیادی را در ظاهر افراد دارد، اما نمی‌توان از تاثیر رنگ موها نیز غافل ماند. یکی از انواع رنگ‌هایی که این روزها در بین آرایشگران باب شده است، مدل رنگ موی آمبره است. آمبره مو طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده و این روزها افراد زیادی به دنبال قرار  دادن این مدل از رنگ بر روی موهای خود هستند. در این مطلب قصد داریم به نکات ظریفی در خصوص نحوه آمبره مو و دیگر نکات مربوط به آن بپردازیم.

آمبره چیست؟

اگرچه آمبره مو یک مدل پر طرفدار در بین خانم هاست، اما به هر حال هستند افرادی که هنوز اطلاع چندانی از این مدل رنگ مو ندارند.

آمبره (نوع جدیدتر آن سامبره) جزو مدل‌های رنگ مو با درجه روشنایی مختلف هستند. در آمبره و سامبره، مو از تیره‌ترین رنگ به روشن‌ترین رنگ متمایل می‌شود و طیف گسترده‌ای از رنگ ها بر روی مو ایجاد می‌شود. در بین رنگ‌های مختلفی که بر روی مو ایجاد شده، هیچ گونه خط و مرزی وجود ندارد و دو رنگ در هم فرو می‌روند.

آمبره و سامبره هر دو یک تکنیک هستند، با این تفاوت که در آمبره معمولا روشن شدن با نظم بیشتری انجام می‌گیرد.

تکنیک آمبره می‌تواند به دو صورت انجام شود، یا ساقه تیره‌تر باشد و به سمت ریشه روشن شود و یا برعکس ریشه‌ها روشن‌تر و هر چه به سمت ساقه می‌رویم، موها تیره‌تر شوند. انتخاب این دو مدل بستگی به سلیقه فرد دارد.

با تونر مو و همه چیز درباره آن آشنا شوید.

تصویر آمبره مو

تکنیک آمبره می‌تواند به دو صورت انجام شود، یا ساقه تیره‌تر باشد و به سمت ریشه روشن شود و یا برعکس ریشه‌ها روشن‌تر و هر چه به سمت ساقه می‌رویم، موها تیره‌تر شوند.

آمبره مو چگونه انجام می‌شود؟

البته همیشه بهتر است که رنگ کردن مو را به دست آرایشگران و افرادی بسپارید که در این زمینه تخصص کافی دارند، اما برای آن که بدانید تکنیک آمبره چگونه بر روی موهای شما انجام می‌شود، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. اولین مرحله در انجام آمبره انتخاب رنگ موی مورد نظر شماست. برای انجام تکنیک آمبره باید رنگ مویی را انتخاب کنید که نهایتا دو درجه از رنگ موی خودتان روشن‌تر باشد.
 2. محل انجام آمبره را مشخص کنید. مکان به هم رسیدن دو رنگ کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. نکته‌ای که حائز اهمیت است، این است که محل آمبره از چانه شما بالاتر نباشد.
 3. موهایتان را کاملا صاف کنید و گره‌های آن را باز نمایید تا بتوانید مواد دکلره را بدون هیچ مشکلی بر روی موهایتان قرار داده و تمام مویتان یکدست رنگ بگیرد.
 4. اکنون نوبت به دکلره کردن موها رسیده است. این مرحله بسیار حساس است، چرا که انجام اشتباه دکلره ممکن‌ است باعث سوختن موهای شما شود.
 5. برای دکلره کردن موها را از وسط به دو بخش تقسیم کنید و ماده را از محلی که می‌خواهید آمبره انجام شود بر روی موها بمالید. دقت داشته‌باشید که هیچ خط صافی در این قسمت ایجاد نشود.
 6. پس از قرار دادن دکلره باید منتظر بمانید تا رنگ موهای شما تغییر کند. معمولا بین 10 تا 20 دقیقه زمان مناسبی است. اما با دیدن تغییر رنگ موهایتان می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را بشویید یا خیر.
 7. موهایتان را بشویید و کاملا خشک کنید و بقیه مراحل را انجام دهید.
 8. اکنون که کار دکلره پایین موهایتان انجام شده، عمل رنگ کردن را انجام دهید.
 9. رنگ را آماده کنید و تمام موهای خود را رنگ کنید. دقت داشته باشید که برای رنگ کردن مو باید موهایتان کاملا خشک باشد.
 10. پس از 10 دقیقه رنگ را از بخشی که دکلره کرده‌اید بشویید اما بخش‌های بدون دکلره بهتر است 10 تا 40 دقیقه بسته به نوع و رنگ‌پذیری موهای شما بر روی مو بماند.
 11. مرحله آخر نیز شست و شوی موهاست. بهتر است موهایتان را با یک شامپوی گیاهی و یا یک شامپوی بدون سولفات بشویید.
تصویر مو آمبره شده

اگر عمل رنگ کردن موها را خودتان انجام می‌دهید حتما از  دستکش استفاده کنید.

نکاتی که باید قبل از آمبره مو بدانید

 • رنگ مورد نظرتان را باید از قبل انتخاب کنید. دقت داشته باشید که رنگ شما باید تنها دو درجه از رنگ موهای خودتان روشن تر باشد.
 • اینکه در کدام قسمت رنگ موهای شما با موهای روشن برخورد می‌کند نکته مهمی است. در نظر داشته‌باشید که هر چه این مرز پایین تر باشد، جلوه بهتر و زیباتری به موهای شما می بخشد.
 • اگر عمل رنگ کردن موها را خودتان انجام می‌دهید حتما از  دستکش استفاده کنید.
 • به طور کلی رنگ کردن موها ممکن است باعث آسیب رساندن به مو شود. سعی کنید بیش از اندازه موهایتان را رنگ نکنید.
 • انجام دکلره می‌تواند باعث خشک شدن و آسیب‌پذیری موهای شما شود. بنابراین بهتر است پس از هر بار حمام کردن از کرم‌های نرم کننده مو استفاده کنید.

حرف آخر

مراحلی که عنوان شد را می‌توانید خودتان در خانه انجام دهید، اما این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است یک اشتباه در انجام این پروسه باعث ایجاد آسیب‌های جدی بر روی موهای شما شود. توصیه می‌کنیم انجام آمبره مو را به دست افرادی بسپارید که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *