مراقبت از پوست

ترفندهای آرایشی کوچک با تاثیرات بزرگ

چه آرایشگر حرفه‌ای خود باشید و چه اهل آرایش غلیظ نباشید، روش‌هایی هستند که به کار شما می‌آیند. ترفندهای آرایشی به شما کمک می‌کنند یک آرایش و چهره زیبا و بی‌نقص داشته‌باشید.

یک ترفند آرایشی، کشیدن صحیح رژ لب است

باز هم ترفندهای آرایشی ! همه ما دوست داریم ترفندهای آرایشی جدیدی یاد بگیریم تا بتوانیم از وسایلی که داریم نهایت استفاده را کرده یا با صرف هزینه‌های کم، زندگی راحت‌تری برای خودمان بسازیم. مهم نیست این ترفندها به شما چه کمکی می‌کند، از ترفندهایی برای افزایش ماندگاری آرایش گرفته تا ترفندهایی برای صرفه جویی در آرایش یا ترفندهایی که به حل مشکلات صورت پف کرده شما در صبح کمک می‌کند. همه ما عاشق دانستن این ترفندهای آرایشی هستیم. به خصوص با هزینه سرسام آور لوازم آرایشی دوست داریم بدانیم چطور با ترفندهای کوچک می‌توانیم نهایت استفاده را از وسایل آرایشی خود ببریم. در این مطلب از زیباشین هم ما ده ترفند آرایشی کوچک را به شما یاد می‌دهیم که می‌تواند تغییرات بزرگی در آرایش شما ایجاد کند.

 گرم کردن ریمل قبل از استفاده

اولین مورد از لیست ترفندهای آرایشی زیباشین مربوط به ریمل‌های شما است. یک راه حل ساده برای استفاده بهتر از ریمل، گرم کردن آن قبل از استفاده است. این کار کمک می‌کند تا ریمل اضافی در برس جمع نشود و از تولید حباب هوا درون محفظه ریمل جلوگیری می‌کند و در عین حال باعث می‌شود که ریملی یک دست و با بافتی نرم داشته باشید. برای این کار می‌توانید در حالی که بقیه آرایشتان را انجام می‌دهید، ریمل را درون یک لیوان آب گرم بگذارید تا گرم‌تر شود و بعد از آن استفاده کنید. اگر عجله دارید می‌توانید ریمل را بین دست‌ها بغلتانید تا گرم‌تر شود و بعد استفاده کنید. هنگام استفاده از برس ریمل هرگز آن را درون محفظه بالا و پایین نکنید بلکه کافی است برس را درون آن کمی بچرخانید. بالا و پایین کردن برس درون ریمل هم باعث می‌شود که ریمل زودتر خشک شود و هم حباب هوا درون آن تشکیل شده که باعث می شود مایع ریمل در برس گلوله شود. یک بار ریمل زده و بعد صبر کنید و در پایین آرایش دوباره ریمل بزنید تا مژه‌هایی سیاه تر و پرتر داشته باشید.

تصویر یکی از مهم‌ترین ترفندهای آرایشی که ریمل زدن صحیح است.

یک راه حل ساده برای استفاده بهتر از ریمل، گرم کردن آن قبل از استفاده است.

برس‌های آرایشی کم هزینه

اگر می‌خواهید پول زیادی صرف خرید برس رژ گونه و برس‌های آرایشی نکنید بهتر است به جای رفتن به فروشگاه‌های لوازم آرایشی سری به فروشگاه‌های لوازم هنری بزنید و از قلم مو‌ها و برس‌های نقاشی که با موی طبیعی درست شده‌اند خریداری کنید. این برس‌ها هم کیفیت بسیار بالایی دارند و هم تقریبا کاربردی مشابه با برس‌های آرایشی داشته و تاثیر یکسانی روی آرایش شما می‌گذارند. فقط این که با خرید کردن از لوازم هنری به جای فروشگاه لوازم آرایشی، پول بیشتری را صرفه جویی می کنید. در هنگام خرید برس‌ها به زبری و نرم بودن آن دقت داشته باشید و برسی را خریداری کنید که از موی طبیعی درست شده و تراکم خوبی داشته باشد.

یکی از ترفندهای آرایشی، انتخاب قلم مو نقاشی به جای براش آرایش است

هنگام خرید برس‌ها به زبری و نرم بودن آن دقت داشته باشید و برسی را خریداری کنید که از موی طبیعی درست شده و تراکم خوبی داشته باشد.

نگاه به پایین برای خط چشم کشیدن

اگر شما هم با مشکل  چروک شدن چشمتان موقع خط چشم کشیدن روبه‌رو هستید، بهتر است از روشی که می‌گوییم استفاده کنید. برای داشتن خط چشم صاف و مرتب، آینه کوچک و دستی خود را کمی به سمت پایین بگیرید و خودتان هم به سمت پایین نگاه کنید تا تسلط کاملی روی پلکتان داشته باشید. این راهی آسان و بدون هزینه برای داشتن خط چشمی صاف است. می‌توانید از یک کاغذ برای کشیدن خط چشم گربه‌ای استفاده کنید. به این ترتیب که کاغذ را با زاویه‌ای که دوست دارید در امتداد چشمتان نگه دارید و خط چشم بکشید بعد از آن ادامه خط چشم را روی پشت پلکتان کامل کنید.

تصویر کشیدن خط چشم.

می‌توانید از یک کاغذ برای کشیدن خط چشم گربه‌ای استفاده کنید.

استفاده صحیح از مداد ابرو

یکی از بهترین ترفندهای آرایشی ما در این لیست مربوط به استفاده از مداد ابرو است. بهترین راه برای این که ابروهای شما طبیعی و مرتب به نظر برسد، استفاده از مداد ابروی مناسب، نرم و هم رنگ با ابروهایتان است. اگر از مداد ابروهای خیلی تیره، پررنگ و سفت استفاده کنید باعث می‌شود ابروهای شما غیرطبیعی و خیلی پررنگ به نظر برسد. برای این کار کافی است در نقاطی از ابرو که کمی نازک‌ و خالی‌تر است از مدادی نرم، کمرنگ و هم رنگ با ابروها استفاده کنید. ابتدا با برس ابرو، ابروهایتان را صاف کنید و با مداد جاهای خالی پر کرده، بعد از آن ریمل یا ژل ابرو بزنید تا ابروهایی مرتب و صاف داشته باشید. می‌توانید به جای مداد از سایه ابرو استفاده کنید.

تصویر یکی از مهم‌ترین ترفندهای آرایشی که استفاده از مداد ابرو مناسب است

اگر از مداد ابروهای خیلی تیره، پررنگ و سفت استفاده کنید باعث می‌شود ابروهای شما غیرطبیعی و خیلی پررنگ به نظر برسد.

داشتن لب‌هایی صاف و نرم

برای داشتن لبهایی بسیار نرم و صاف، می‌توانید قبل از استفاده از رژلب، کمی روغن نارگیل را روی مسواکی نرم زده و به آهستگی روی لب بکشید و اجازه دهید کمی بماند، این کار باعث می‌شود همه پوست‌های خشک و مرده روی لب از بین برود، زمانی که روغن نارگیل کامل جذب لب شد، می‌توانید از رژلب استفاده کنید. این کار برای داشتن لب‌هایی نرم به خصوص زمانی که از رژلب‌های مات و بی‌رنگ استفاده می‌کنید بسیار ضروری است. هیچ چیز به اندازه لب‌های خشک، ترک خورده و پوسته پوسته در آرایش بد نیست. پروتز لب و خطرات آن را بشناسید.

تصویر لب‌های صاف و تمیز که به خوبی آرایش شده است

هیچ چیز به اندازه لب‌های خشک، ترک خورده و پوسته پوسته در آرایش بد نیست.

ثابت کردن آرایش با اسپری گل رز

اگر می‌خواهید یکی از بهترین ترفندهای آرایشی زیباشین را بدانید، اسپری گل رز را امتحان کنید. با استفاده از این اسپری طبیعی آرایشتان مدت زمان طولانی‌تری هم تازه و هم ماندگار می‌ماند. برای این کار از مستقیم اسپری کردن گل رز روی صورتتان خودداری کنید، بلکه ابتدا آب گل رز را در هوا اسپری کنید و بعد با چشمان و دهان بسته از میان آب گل رز اسپری شده، رد شوید. این کار کمک می‌کند که آرایش‌تان هم ثابت مانده و هم از چرب شدن صورتتان پس از آرایش جلوگیری می‌کند.

تصویر اسپری آب گل رز که به عنوان ترفند آرایشی از آن استفاده می‌شود

با استفاده از این اسپری طبیعی آرایشتان مدت زمان طولانی‌تری هم تازه و هم ماندگار می‌ماند.

اول رژگونه

بعد از انجام پایه آرایش صورت و استفاده از کرم‌ها و کانسیلرهای پایه، قبل از این که از هر رنگ رژ لب و سایه‌ای استفاده کنید، بهتر است رژگونه بزنید با این کار بهتر می‌توانید ببیند که چه رنگ رژ لب و سایه‌ای با آرایش‌تان هماهنگ است.

تصویر رژ گونه

از رژ گونه با رنگی مناسب پوست خود استفاده کنید

پاک کننده آرایشی با روغن زیتون

روغن زیتون پاک کننده‌ای طبیعی و ملایم است و جایگزین مناسبی برای پاک کننده‌های صنعتی و شیمیایی است. استفاده از روغن زیتون برای پاک کردن آرایش به شما کمک می‌کند تا علاوه بر این که همه آرایشتان به راحتی پاک شود، مرطوب کننده مناسبی برای صورتتان نیز باشد و باعث تغذیه پوست صورت می‌شود. یک بار این روش را امتحان کنید و مطمئن باشید که نتیجه آن را دوست دارید. علاوه بر این می‌توانید از روغن نارگیل هم به جای روغن زیتون استفاده کنید، برای این کار ابتدا کمی از روغن را روی پد آرایشی زده و به آرامی روی صورت بکشید تا آرایشتان را پاک کند. با خواص روغن زیتون برای پوست بیشتر آشنا شوید.

تصویر زیتون و روغن آن که برای پاک کردن آرایش از آن استفاده می‌شود.

روغن زیتون پاک کننده‌ای طبیعی و ملایم است و جایگزین مناسبی برای پاک کننده‌های صنعتی و شیمیایی است

محو کردن آکنه و جوش و جای زخم

یکی دیگر از ترفندهای آرایشی زیباشین مربوط به جای جوش و آکنه است. برای اینکه به طور کامل جای زخم و جوش و آکنه را در آرایش از بین ببرید‌، از این ترفند دو مرحله‌ای استفاده کنید. ابتدا یک لایه کانسیلر سبز رنگ روی محل آسیب دیده بزنید و با کمی ضربه آن را محو کنید و بعد کمی پودر مات کننده آرایشی یا پنکیک استفاده کنید و بعد دوباره کمی کانسیلر روی محل زده و باز با پنکیک و پودر مات کننده آن را محو کنید و بعد مابقی کرم آرایشتان را روی صورت بزنید و با ضربات متوالی روی کل صورت آن را محو کنید. با این روش اثر زخم و جاش جوش را می‌توانید محو کنید.

تصویر یکی از ترفندهای آرایشی که کمتر کسی آن را می‌داند: استفاده از کانسیلر برای محو کردن جای جوش

با استفاده از کانسیلر اثر زخم و جاش جوش را می‌توانید محو کنید.

استفاده درست از برنزه کننده

برای این که رنگ کرم  برنزه کننده روی صورتتان کاملا طبیعی به نظر برسد کافی است در سه نقطه از برنزه کننده استفاده کنید. ابتدا کرم را در خط رویش موهای پیشانی استفاده کنید، نقطه بعدی خط گونه‌هایتان است که باید آن را با برنزه کننده مشخص کنید و بعد در خط فک صورتتان و چانه از این کرم استفاده کنید، بعد کل این کرم را با کانسیلرها و کرم پایه صورتتان به آرامی و با ضربات متوالی ترکیب کنید تا بافتی یکدست و یکرنگ روی صورتتان داشته باشد. این روشی است که برای کانتورینگ صورت استفاده می‌شود.

تصویر کانتور کردن صورت

برای این که رنگ کرم  برنزه کننده روی صورتتان کاملا طبیعی به نظر برسد کافی است در سه نقطه از برنزه کننده استفاده کنید.

برای زیباتر شدن آماده هستید؟

ما در زیباشین سعی می‌کنیم همه ترفندهای آرایشی و مراقبت از پوست را به شما آموزش دهیم تا بیشتر به سلامت پوست خود برسید و تا جای ممکن از روش‌های طبیعی برای زیباتر شدن خود استفاده کنید. این ترفندهای آرایشی شاید ساده به نظر برسند اما تاثیرات بسیار بزرگی هم در سلامت پوست و هم در آرایش و زیبایی شما دارد. شما هم اگر تجربه استفاده از این ترفندهای آرایشی را دارید یا ترفندی مخصوص خود می‌دانید، می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *