انواع ماسک صورت, جوانسازی و لیفتینگ, مراقبت از پوست

درمان چروک دور چشم در طب گیاهی و سنتی

کسب نتیجه از طریق روش های سنتی و گیاهی کمی زمان بر بوده و نیازمند تداوم در استفاده از آن هاست.

چین و چروک

با افزایش سن تمام افراد دچار چین و چروک های پوستی می شوند. این خطوط ریز و ناراحت کننده در ابتدا کم بوده و به مرور افزایش یافته و عمیق می شوند. پوست ناحیه دور چشم به دلیل نازک تر و حساس تر بودن زودتر از دیگر نقاط صورت دچار افتادگی می شوند، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در این قسمت ها باید سریع تر به فکر چاره بود. اغلب افراد با دیدن اولین چین و چروک ها در دور چشم خود، احساس پیری می کنند اما باید بدانید در برخی مواقع این چین و چروک ها می توانند دلایل دیگری به جز افزایش سن داشته باشد.

عواملی مانند استفاده نکردن از کرم های ضد آفتاب، قرار گرفتن در زیر نور خورشید، سرمای بیش از اندازه و مراقبت نکردن از آن می تواند در ایجاد چین و چروک در این قسمت بسیار تاثیر گذار باشد. دلیل ایجاد این خطوط هر چه که باشد، قابل درمان است. البته نه درمان به طور کامل، بلکه می توان با استفاده از روش های مخلتف آن ها را کمرنگ تر نمود.

رفع چین و چروک دور چشم در طب سنتی

طب سنتی جزو روش های درمانی است که این روزها افراد بسیار زیادی به آن روی می آورند. این طب برای رفع چین و چروک ها نیز به کار می رود. داروهای خانگی گیاهی می تواند گزینه مناسب تری به جای روش های درمانی در کلیلنیک ها برای رفع چین و چروک های دور چشم باشد. درست است که استفاده از داروهای گیاهی و کسب نتیجه کمی زمان بر است اما توصیه می کنیم این روش ها را قبل از مراجعه به کلینیک ها به کار ببرید. طرز تهیه دارو های گیاهی بسیار آسان بوده و هر کس می تواند آن را درست کرده و مورد استفاده قرار دهید.

چند نمونه از روش های طب سنتی برای جلوگیری و رفع چین و چروک های دور چشم

 • استفاده از یخ

مالیدن یخ در ناحیه دور چشم می تواند، اثر مستقیمی بر روی چین و چروک ها داشته باشید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این کار را به طور مستقیم انجام ندهید. و یخ را در داخل یک نایلون قرار داده و آن را برای مدتی در دور چشمان خود بمالید.

یخ | رفع چین و چروک دور چشم در طب سنتی

 • روغن هسته انگور

استفاده از روغن هسته انگور می تواند روش مناسبی برای کاهش چین و چروک های دور چشم شود. روغن هسته انگور دارای خواص نرم کننده بوده و به خوبی پوست دور چشم شما را مرطوب می کند.

 • سفیده تخم مرغ

یکی دیگر از ترکیباتی که باعث از بین رفتن و کاهش چین و چروک های دور چشم می شود، استفاده از سفیده تخم مرغ است. این ترکیب نه تنها چین و چروک های دور چشم را کاهش می دهد بلکه باعث سفت شدن پوست این ناحیه نیز می شود.

 • روغن کرچک

روغن کرچک، ترکیب دیگری برای درمان چین و چروک های دور چشم است. این روغن را باید شب ها بر روی پوست دور چشم بمالید.

روغن کرچک، ترکیب دیگری برای درمان چین و چروک های دور چشم است.

 • روغن بادام شیرین و روغن صمغ کندر

استفاده از روغن بادام شیرین و روغن صمغ کندر در گذشته برای درمان چین و چروک های دور چشم مرسوم بوده است. این ترکیب را بهتر است روزی دو بار استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

 • روغن نارگیل

کمتر کسی است که از فواید روغن نارگیل بی خبر باشد. روغن نارگیل در واقع ترکیبی برای درمان چین و چروک های دور چشم است که پس از مدت کوتاهی می توانید نتیجه آن را به خوبی مشاهده کنید. از روغن نارگیل برای مصارف مختلف دیگر مانند درمان استریای پوست، نرم کردن مو و … نیز استفاده می شود.

 • انگور

انگور دارای اسیدهایی است که استفاده از آن باعث سفت شدن پوست دور چشم شما می شود. این عمل را می توانید با برش هایی از انگور و قرار دادن آن روی چین و چروک ها انجام دهید.

انگور دارای اسیدهایی است که استفاده از آن باعث سفت شدن پوست دور چشم شما می شود.

 • تغذیه مناسب

تغذیه اصلی ترین و مهم ترین عامل در شادابی و جوانی پوست است. سعی کنید در برنامه غذایی خود از ترکیبات حاوی ویتامین های مختلف استفاده کنید. از جمله ویتامین های موثر در درمان چین و چروک های چشمی می توانیم به ویتامین E ،C، فلاوانوئی و فیتوفنولز اشاره کنیم.

 • خواب کافی

داشتن خواب کافی می تواند دلیلی برای جلوگیری از چین و چروک های ناحیه دور چشم باشد.

 • آب خیار

خیار یکی از ترکیبات موثر در درمان چین و چروک های دور چشم است. کافی است آب خیار را در این ناحیه بمالید تا باعث سفت شدن و کاهش چین و چروک های این منطقه شود.

خیار یکی از ترکیبات موثر در درمان چین و چروک های دور چشم است.

 • گل قاصدک

گل قاصدک یکی از ترکیبات مفید برای چین و چروک های دور جشم است که باعث سم زدایی از پوست می شود. این ترکیب یک تصفیه کننده قوی خون می باشد که پس از مدتی استفاده می توانید شادابی ایجاد شده در زیر چشمان خود را به خوبی حس کنید.

 • ترکیب شکر قهوه ای و شیر

یکی دیگر از ترکیبات مورد استفاده و تاثیر گذار برای رفع چین و چروک ها دور چشم، ترکیب شکر قهوه ای و شیر است. این دو ماده را با هم ترکیب و آن ها را به خوبی مخلوط کرده و پس از سرد شدن در زیر چشم خود قرار دهید.

 • کیسه چای خیس

استفاده از کیسه چای می تواند تاثیر زیادی در کاهش چین و چروک های دور چشم داشته باشد، این روش بسیار آسان بوده و تنها کافی است کیسه های چای را بر روی چشم خود قرار دهید. این کار نه تنها چین و چروک های دور چشم شما را رفع می کند، بلکه باعث کاهش تیرگی این منطقه نیز می شود.

استفاده از کیسه چای می تواند تاثیر زیادی در کاهش چین و چروک های دور چشم داشته باشد، این روش بسیار آسان بوده و تنها کافی است کیسه های چای را بر روی چشم خود قرار دهید.

 • آب آناناس

یکی دیگر از موادی که در کاهش چین و چروک های پوستی بسیار تاثیر گذار است، آب آناناس است. برای این کار مقداری از آب آناناس را بر روی یک پنبه ریخته و آن را بر روی منطقه مورد نظر بمالید. تداوم در این کار باعث کسب نتیجه فوق العاده ای خواهد شد.

 • آلوئه ورا

کمتر کسی است که از فواید ژل آلوئه ورا بی خبر باشد. این ماده فوق العاده برای تمام پوست مفید است. برای استعمال آن در زیر چشم می توانید مقداری از ژل را با آب آلوئه ورا مخلوط کرده و آن را در زیر چشم خود بمالید. استفاده از آلوئه ورا نه تنها باعث کاهش چین و چروک های پوست شما می شود، بلکه پوست این منطقه را شفاف نیز خواهد کرد.

 • گلاب

گلاب نیز جزو یکی دیگر از ترکیباتی است که استفاده از آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در شادابی و نشاط منطقه دور چشم داشته باشد. گلاب را با یک پنبه دور چشم خود بمالید. این عمل را می توانید برای کل پوست نیز انجام دهید.

حرف آخر

مواردی که عنوان شد، تنها تعدادی از روش های مراقبت و کاهش چین و چروک های دور چشم است. این روز ها انواع و اقسام مختلفی از درمان ها و روش های گیاهی وجود دارد که روز به روز نیز به تعداد آن ها افزوده می شود. استفاده از هر روش درمانی اگر به صورت تخصصی و بر اساس اصول باشد، می تواند تا حدودی چین و چروک ها را کاهش داده و از ایجاد چین و چروک های بیشتر نیز جلوگیری کند.

البته کسب نتیجه از طریق روش های سنتی و گیاهی کمی زمان بر بوده و نیازمند تداوم در استفاده از آن هاست. اما به نظر می رسد این روش ها خصوصا در ابتدای ایجاد چین و چروک ها می تواند گزینه بهتر و مناسب تری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *